❤️ PetZeek
Abonelik Sözleşmesi

Abonelik Sözleşmesi

Bu sözleşme; tarafları olan Dinç Medya tarafından işletilmekte ve yönetilmekte olan petzeek.com’un yöneticileri, petzeek.com’un ziyaretçileri ve petzeek.com yazarları arasında düzenlenmiştir ve bu sözleşmede petzeek.com’un kullanıcılara sağladığı e-bülten hizmeti ve söz konusu hizmete abonelik kapsamında belirlenen hükümler, yetkiler, izinler ve sorumluluklar açıklanmıştır.

TARAFLAR

Abonelik Sözleşmesi metninin sonraki bölümlerinde sözleşmeye taraf olanlardan

Dinç Medya, “site yönetimi” veya “site yöneticileri”;

petzeek.com, “site”;

petzeek.com yazarları, “yazar”;

petzeek.com ziyaretçileri, üyeleri, site üzerinde yayınlanan bilgi akışı ile içeriklere katkı sağlayan veya bu içerikleri yalnız kullanan gerçek ve tüzel kişilerin tamamı “kullanıcı”;

E-bültene kayıt yapan kullanıcıların tümü, “abone” olarak anılabilecektir.

TANIMLAR

E-bülten; sitede yayınlanmış veya yayınlanmamış herhangi bir formatta olabilecek içerik veya içeriklerin toplu, derleme veya tekil biçimde e-bültene abone olmuş kullanıcılara e-posta yolu kullanılarak gönderilmesini kapsayan hizmettir.

ÜCRET

E-bülten hizmeti site tarafından ücretsiz olarak verilen bir hizmet olup abonelik sırasında veya sonrasında kullanıcıdan hiçbir ücret talep edilmeyecektir.

E-BÜLTEN

a. Site tarafından kullanıcıya belli aralıklarla veya hiçbir zaman düzeni gözetilmeksizin e-bülten içerikli e-postlar gönderilmesi kullanıcı tarafından kabul edilir.

b. E-bülten içeriğinin belirlenmesi site yönetimi veya site yönetiminin yetkili kılacağı kişinin tasarrufunda olup içerik konusundaki tek sınır sitenin genel içeriği kapsamında kalmasıdır. E-bülten kapsamında kışkırtıcı, ayrımcı, müstehcen, toplumsal ahlaka ve değerlere mugayir, suç teşkil eden içerikler paylaşılmayacağı site yönetimi veya yetkilisi tarafından taahhüt edilir. Dış bağlantılar ile gömülü içerikler bunun dışında tutulur. E-bülten hakkında kullanıcının site yönetimine iletebileceği deneyim, yorum ve eleştirileri yalnızca tavsiye niteliğinde olup site yönetimini yükümlülük altına sokmaz.

c. E-bülten kapsamında gönderilen e-postalar içinde veya e-bülten dosya veya bağlantısında 3. taraf sitelerin bağlantıları, reklam, tanıtım vb. içerikler görebilecek olmak kullanıcı tarafından kabul edilir.

d. Tıpkı sitenin tüm içerikleri gibi e-bülten içeriği de telif haklarıyla korunmaktadır. Kullanıcı; e-bülten kapsamında kendisine gönderilen içerikleri yayınlayamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz veya kendi eseriymiş gibi kullanamaz. Telif hakkı gaspı gibi durumlarda site yöneticileri ihlale sebep olan kişiden hak talebinde bulunabilir veya bu konuda hukuki mercilere başvurabilir.

e. E-bülten de siteye ait bir içerik olduğundan e-bültenle alakalı diğer hükümler sitedeki herhangi bir içerik için düzenlenmiş hükümlerle aynıdır ve Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi kapsamında düzenlenmiştir.

ABONELİK

a. E-bülten aboneliği zorunlu değildir. Bu özel hizmetten yararlanmak isteyen kullanıcılara açıktır.

b. E-bülten hizmetine abone olmak isteyen kullanıcı abonelik için veya abonelik süresi boyunca formlar aracılığıyla kendisinden istenebilecek ad, soyad, yaş, cinsiyet, adres, e-posta adresi, telefon numarası gibi bilgileri site ile paylaşmayı kabul eder. Kişisel verilere ilişkin detaylı hüküm ve açıklamalar Çerez Politikamız ile Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi’nde düzenlenmiş ve açıklanmıştır.

c. E-bülten e-postalarını göndermek veya göndermemek site yönetiminin tasarrufunda olup kullanıcıya veya kullanıcılara e-posta gönderilmemesi kullanıcı nezdinde hak kaybına sebep olmaz.

d. E-bülten aboneliği kullanıcının isteğiyle sonlandırılabilir. Abonelik iptalinden sonra tekrar abone olmak isteyen kullanıcının tekrar abone olmasının önünde bir engel yoktur.

e. Abonelik; kötüye kullanım, telif hakkı ihlali gibi durumlar tespit edilmesi ile site yönetimi tarafından sonlandırılabilir, sebep olan kullanıcının tekrar abone olması engellenebilir.

f. E- bülten hizmetinin değiştirilmesi, geliştirilmesi ve sonlandırılması hakları site yönetimince saklı tutulur.

YAZAR ve TELİF HAKLARI

E-bülten kapsamı bakımından “içerik”, e-bülteni hazırlayan veya katkıda bulunanlar da “yazar” sayılacağından e-bülten hakkındaki yazarlık ve telif hakları hükümleri Kullanım ve Gizlilik Sözleşmesi ile Üyelik ve Yazarlık Sözleşmesi’nde düzenlenmiştir.

YETKİLİ MERCİLER

Bu sözleşme hükümleri kapsamında meydana gelebilecek uyuşmazlık ve anlaşmazlıkların çözüme kavuşturulmasında Türkiye Cumhuriyeti normları esas alınacak ve Edremit Mahkemeleri ile Edremit İcra Daireleri yetkili olacaktır.